Dit boek bevat negen Historische rechtszaken die door de eeuwen heen menigeen hebben bezig gehouden.
Deze, voor het merendeel, strafrechtelijke historische rechtszaken worden in verband gebracht met het hedendaagse recht en afgezet tegen actuele rechtszaken.
De besproken historische rechtszaken zijn de processen tegen Sokrates, Jezus, Luther, Lord Dacre, Balthazar Gerards, Troelstra, Eichmann, Rodney King en tot slot het nòg niet historische proces tegen Milosovic.
Deze processen worden achtereenvolgens besproken door J.H. Nieuwenhuis, E.J.H. Schrage, J. Remmelink, D. Heirbaut, G. Donker en S. Faber, G.-J. Leenknegt, G.A.M. Strijards, Th. A. de Roos en E. van Sliedregt na een voorwoord van J.H.A. Lokin.
Op het proces Sokrates na zijn alle rechtszaken eerder gepubliceerd als Rode draad lHistorische rechtszakenl in Ars Aequi.
Ik heb een vraag over het boek:
'Historische rechtszaken - '.
Vul het onderstaande formulier in.
We zullen zo spoedig mogelijk antwoorden.
Wij respecteren je privacy
We gebruiken cookies om bezoek te meten, Boekstra te verbeteren en om advertenties van Google op je interesses af te stemmen. Je kunt de site hoe dan ook gewoon blijven gebruiken — ook als je weigert. Meer info