Op zoek naar een nieuwe Europese Orde
In Europa doet zich een soort ‘zielszwakte’ voor, een gebrek aan wil om te overleven. En die gebrekkige wil wordt voortdurend verder ondermijnd. Hoe kan het zijn dat het juist Europa, de bakermat van de filosofie, aan de moraliteit ontbreekt? Hebben de filosofen dan voor niets hun stem verheven? Heeft de Verlichting voor niets plaatsgevonden?
China en de VS denderen voort met innovaties en groei. Europa raakt achterop. Wordt dit continent een museum, vermorzeld in een zich snel wijzigende wereldorde? Bedrijven verlaten het land, de kurk waarop de samenleving drijft. Wat wil Europa zijn? De VS kent een oerconservatieve trend. Gaat Europa daarin mee? Het roer moet om en niet een klein beetje. Kunnen filosofen ons helpen? In vogelvlucht wordt de visie van vele politieke denkers besproken. Filosofen begeleiden ons: op zoek naar een nieuwe Europese orde. Gaat u mee?
Frits Bosch, econoom en socioloog Universiteit van Amsterdam, is veertig jaar in de financiële sector werkzaam geweest in diverse functies bij VNO, ABN, Wereldhave en GIM. Zijn financieel consultancy DutchInvestor had een reputatie als beleggingsadviseur en risicomanager van institutionele partijen. Hij is thans publicist.
Ik heb een vraag over het boek:
‘Op zoek naar een nieuwe Europese orde - Bosch, Frits’.
Vul het onderstaande formulier in.
We zullen zo spoedig mogelijk antwoorden.